Povídky

Kategorie: Barbar Conan - Solomon Kane - Horor

 

Barbar Conan

Barbar Conan - jedna z nejslavnějších fantastických postav všech dob, tím je silný i chytrý Conan z Cimmerie z pera R. E. Howarda.

Bohové severu (1. část, 2. část) - Mladý Conan bojuje v dalekých severských zemích a jeho následné setkání s podivnou kráskou jej málem stojí život.

Věž slona (1. část, 2. část, 3. část, 4. část, 5. část, 6. část, 7, část) - Mladý Conan se vydává uloupit nejvzácnější klenot na světě přímo z věže hrozivého kouzelníka.

"Tiráž" povídek o barbaru Conanovi

R. E. Howard (o autorovi)

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky - První díl nové řady komiksových Conanových dobrodružství založených na Howardových povídkách.

 

Solomon Kane

Puritánský bojovník proti zlu ve fantastikou obohaceném světě přelomu 16. a 17. století, to je Solomon Kane, postava z pera slavného tvůrce barbara Conana, R. E. Howarda.

Chřestění kostí (1. část, 2. část) - Solomon Kane spolu s francouzským pocestným zavítají do podivného hostince s ještě podivnějším hostinským.

Lebky mezi hvězdami (1. část, 2. část, 3. část) - Solomon Kane se utkává se zlem číhajícím na vřesovištích.

Kročeje uvnitř (1. část, 2. část, 3. část, 4. část) - Solomon Kane se střetává s otrokáři i pradávným zlem hluboko v srdci Afriky.

"Tiráž" povídek o Solomonu Kaneovi

Solomon Kane (o postavě)

R. E. Howard (o autorovi)

K překladu povídek (úvodní komentář k překladu prvních dvou povídek)

 

Horor

Strašidelný dotek smrti (R. E. Howard) - Kam až může dojít noc trávená o samotě na stráži u mrtvého?

"Tiráž" Howardových hororů

R. E. Howard (o autorovi)

 

Běžná sekce: