Assassin’s Creed 1: Zkouška ohněm


Obálka komiksu Assassin’s Creed pomalu vstupuje mezi opravdové multimediální značky – s novým filmem či knihami přichází i jeho komiksová verze. Ta přináší to, co v Assassin’s Creed dobře známe: akční scény, špionáž, příběh na historickém pozadí i moderní technologie. A samozřejmě postupné odhalování různých tajemství, která nejsou odhalena ani v úplném závěru, neboť Zkouška ohněm je jen výkopem nové komiksové série z tohoto světa.

Na úvod, pokud vás vyleká poměrně neobvyklá obálka, nemusíte se bát, uvnitř vás nečeká nijak netradiční kresba. Naopak, je to taková americká klasika dobrodružných komiksů. Tomu odpovídá i příběh, a pokud znáte Assassin’s Creed z herního světa, v mnohém vás tak nepřekvapí (jen toho skákání ze střech a přelézání po zdech se do komiksu tolik nevejde, protože jinak by nebyl prostor na rozvíjení děje).

Na ty, které se sérií Assassin’s Creed dosud neměli tu čest, čeká v komiksu část děje odehrávající v blízké budoucnosti a část v určitém historickém období – tentokrát v době honu na čarodějnice v americkém Salemu. Na pozadí obou událostí se odehrává soubor assassinů s templáři. A uprostřed ní se ocitá i hlavní hrdinka komiksu.

Ukázka komiksu

Assassin’s Creed: Zkouška ohněm je poctivé oddechové čtení, určené zejména pro fanoušky světa. V rámci něj nejde o nijak výjimečný kus – ale na druhou stranu, pokud jste se s Assassin’s Creed dosud nesetkali, čeká vás několik originálních prvků této původně videoherní série. V první řadě ale jde o samotnou zábavu z četby, nikoliv velké umění, a to Zkouška ohněm plní velmi dobře. A napíná, co nás bude čekat v dalším díle.

Běžná sekce: