Deadpool 4: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.


Deadpool to nemá lehké. Jeho superhrdinský život stíhá jedna nesnáz po druhé a Batman nebo Spiderman by se svými rodinnými ztrátami mohli vesele pobrukovat, že ve finále měli ještě štěstí. A Deadpoolova mizérie bude samozřejmě pokračovat i ve čtvrtém díle série. Ale jestli s tímto nájemným žoldákem, který nepřátele kosí snad více svými hláškami než pohotovými pistolemi či katanami, máte už tu čest, víte, že si to nenechá jen tak líbit.

Obálka komiksu Už název Deadpool versus S.H.I.E.L.D. naznačuje, že tentokrát mu po krku půjdou protivníci, které má skoro na dosah ruky. Ačkoli, jak je dobrým Deadpoolovým zvykem, role se velmi brzy obrátí a kdo chtěl na něj vyzrát, se naopak musí rychle otočit na útěk. No a do téhle hlavní linky se připlete pár dalších postav, které to v lepším případě odnesou jako terč dobrých vtípků – a v tom horším červenou z nosu (ačkoli to je u Deadpoolových protivníků taky šťastný konec).

Pokud se vám v předchozím díle líbil výlet do komiksových dob minulých (ideálně včetně grafické stylizace), hned na začátku knihy vás čeká skutečně šílený kraťas. Nelze než doporučit ho číst hodně pomalu, protože se v něm s komiksovými okénky opravdu neplýtvá.

Deadpool je rozhodně svérázný komiks. Pod vrstvou jednoduchých vtipů se občas skrývají mnohem hlubší narážky na superhrdinské komiksy, a pod těmito narážkami běží příběh jako vystřižený jako z Kapitána Ameriky. Někdy se tato kombinace povede více, někdy méně. V každém případě ale stojí za to této komiksové sérii věnovat pozornost.

Obálka komiksu

Běžná sekce: