Deadpool: Drákulova výzva


Deadpool prolétl filmovým světem jako vichřice a přinesl k nám další superhrdinskou postavu, o které do této doby slyšeli spíše znalci. Ale zvykejme si – superhrdinové už nejsou jen Batman, Superman nebo Spiderman. Český komiksový trh je prostě rozjetý a může si dovolit víc a víc knih. A Deadpool ukazuje, že je to zatraceně dobře, protože tahle postava rozhodně v davu nijak nezapadá.

Obálka komiksu V první řadě je třeba říct, že autorům Deadpoola nejde o nic jiného než o čistokrevnou zábavu. Jejich hrdina má dvě superschopnosti – zaprvé neskutečnou regeneraci a zadruhé neskutečně nezadržitelné hláškování. Jeho pusu nezastaví nic – vnadné ženy, zuřící soupeři ani plonkové scény.

Právě v hláškách, spojených s odkazy na spoustu moderních popkulturních hitovek, tkví hlavní Deadpoolova síla. Příběh není nijak extrémně originální, v podstatě jde o prvoplánový superhrdinský scénář doručení určité zásilky, ze které se nakonec vyklube něco zcela nového. Ale právě v tomto nastavení může vyniknout Deadpoolovy ztřeštěnost a vtip. Jakýkoli děj tak v podstatě slouží k přesunu od jedné vtipné scény ke druhé – což na druhou stranu přeci jen znamená trochu nevyužitý potenciál.

Deadpool neaspiruje na nejlepší komiks roku. To rozhodně ne, takové komiksy si dává k snídani. Deadpool prostě neusiluje o nic jiného, než vás pobavit. A v superhrdinském ranku mu to jde rozhodně dobře. A pokud vás tahle série osloví, můžete se už v blízké době v českém balení těšit na další pokračování pod osvědčenou patronací Crwe.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: