Secrets of the Third Reich 1949


Secrets of Third Reich 1949 (dále SoTR) 28mm skirmish hrou vojenských družstev od tvůrce Westwind Productions. Tematicky zapadá to kategorie alternativní historie druhé světové války, takzvané Weird War 2.

Kniha pravidelSituace na bojištích se začala ve svém vývoji odchylovat od té naší někdy během spojeneckého vylodění v Normandii. Jednotlivé velmoci začaly odhalovat své tajné zbraně a konflikt se rozvinul do zcela jiných rozměrů.

V roce 1949 jsou všechny velmoci válkou vyčerpané. Nakonec se vyprofilovaly tři bloky protivníků – Sovětský blok, nacisté a západní Spojenci (respektive samostatně USA a Velká Británie). Na bojištích nadále kraluje pěchota tvořená ostřílenými veterány, kterou ale doprovázejí četné mechy. A lze se setkat s mnohem podivnějšími produkty nové války – mrtvými oživenými jako zombie a dalšími hrůzami.

V pravidlech najdete armylisty pro čtyři výše zmíněné hlavní frakce a jejich úpravou si můžete pro svůj vlastní národ vytvořit i jiné varianty. Dále zde najdete statistiky půl druhé stovky jednotek a další užitečné informace ke hraní.

Pravidla hry jsou snadno osvojitelná a přitom nabízí dost prostoru pro taktizování. Vše je založeno na střídavé aktivaci, takže hráči nečekají, až dohraje ten druhý. Obvyklá velikost armády je okolo 50 modelů sdružených do týmů. Ty pak vykonávají ve své aktivaci několik činností z nabídky akcí, které si hráč zvolí (ty ale mají pevné pořadí a nelze například dříve střílet a až pak se pohnout).

Všechny armády mají víceméně stejné základní jednotky a jejich výbavu. V čem se liší, jsou především speciální národní pravidla a určité úpravy, rozdílné vybavení a možnosti zejména pokročilejších oddílů.

Britové

Krom klasických jednotek či pokročilých strojů se po bojišti pohybují i paranormální jednotky, což jsou krom zmíněných zombie třeba i upíři a vlkodlaci. Výhodu těchto jednotek měli zpočátku zejména Němci a Rusové, nicméně herní rozšíření Doomsday je ve větší míře přidalo i do řad USA a Velké Británie.

Krom toho rozšíření Doomsday přidává další jednotky a speciální pravidla. A nelze ani zapomenout na bohatý přídavek scénářů, které dále rozšiřují možnosti hry.

Mech

Pokud vás zajímá alternativní druhá světová válka, tak ve Secrets of the Third Reich 1949 najdete esenci toho, co lze od hry tohoto období očekávat. Mechy, okultní praktiky a obrovské množství způsobů, jakými vyzrát na vašeho protivníka.

Více o hře v článku: http://battlefieldpilsen.blogspot.cz/2012/08/weird-war-2-po-druhe-secrets-of-third.html

Oficiální stránky hry

Běžná sekce: