Začínáme s Warhammerem 40.000: Co pořídit


Warhammer 40.000 má na poli wargamingu, tedy her s miniaturami, výsadní postavení. Už po mnoho let je stálicí, které se věnuje velké množství hráčů, takže není problém nejen nakoupit si modely v některém s četných obchodů, ale i sehnat si spoluhráče. A s příchodem starteru nové šesté edice v září 2012 není lepší příležitosti k tomu s touto hrou začít.

Logo hry Warhammer 40.000

Kde začít?

V zásadě nejjednodušší variantou vstupu do hry (pokud pomineme návštěvu některé wargamingové herny a vypůjčení modelů s pravidly) je právě nákup starteru. Za slušnou cenu v něm totiž najdete nejen dvě malé armády, takže se můžete do hry vrhnout spolu s kamarádem nováčkem, ale i pravidla, měřítka či kostky. Tedy vše, co k první hře potřebujete.

Starter šesté edice hry

Alternativou, která je sice pro začátek dražší, ale dává vám více volnosti, je pořídit si samostatná pravidla hry, codex vybrané armády a z ní zvolené miniatury (dobrý začátek a základ pro vaše síly vám poskytne tzv. balení Battleforce, které obsahuje několik základních jednotek).

 

Co tedy potřebujete pro plnohodnotnou hru?

Pro plnohodnotné hraní Warhammeru 40.000 potřebujete následující:

  • Modely vašich jednotek – Games Workshop, popřípadě jeho dceřiná společnost Forge World vydává obrovské množství nejrůznějších miniatur, takže je z čeho vybírat. Pro začátek doporučujeme zvolit si jednu armádu, která vám sedí, a nakoupit od ní základní modely. Nejlépe po konzultaci se zkušenějším hráčem nebo po přečtení pravidel a codexu.
  • Pravidla hry – Pravidla aktuální edice (od poloviny roku 2012 je v oběhu už šestá) najdete ve starteru, popřípadě si je můžete samostatně koupit. Jsou univerzální pro celou hru a budete je nutně potřebovat.
  • Codex zvolené armády – Každá z armád má svůj samostatný codex, ve kterém se nacházejí informace k jejím jednotlivým jednotkám, doplňující pravidla, příběhové pozadí (tzv. fluff) a rady, jak ji sestavit a namalovat. Ve starteru hry není, ale pro základní hry se dvojicí armád v něm obsaženým vám bude stačit brožurka ke starteru dodávaná, která obsahuje všechny nutné herní informace. Pro další hry ale bude třeba codex samostatně přikoupit.
  • Kostky a měřítka – Poslední položkou, kterou budete potřebovat, jsou kostky a měřítka. Kostky se používají klasické šestistěnné a využijete jich plnou hrst. Dále je nutné pravítko pro měření v palcích a speciální šablony pro různé typy explozí. To vše můžete pořídit samostatně nebo to naleznete ve starteru.
  • No a samozřejmě protihráče a herní plochu...

 

Shrnutí

Začít s Warhammerem 40.000 je nejjednodušší se starterem hry, ale existují i jiné varianty. Pokud si nevíte rady, popřípadě máte další dotazy, není nic jednoduššího, než se zeptat personálu v prodejně, zkušenějších hráčů nebo zde na webu na Wargaming fóru.

 

Web Games Workshop