Začínáme s Warhammerem 40.000: Jak si vybrat armádu


Rozhodli jste se vrhnout na Warhammer 40.000, ale nevíte, kterou armádu si zvolit? S tímhle problémem se setká velká část hráčů a neexistuje na něj nějaké zázračné řešení, vše chce čas, pozorování bitev a zkoušení. Je tu nicméně pár rad, které vám to zjednoduší.

Logo hry Warhammer 40.000

Podle čeho vybírat?

Pokud o Warhammeru 40.000 jako hře s miniaturami zas tolik nevíte, tak se v zásadě můžete orientovat podle několika základních kritérií. Ačkoli se budu opakovat, dobrou počáteční volbou je starter hry. Přestože vám v něm obsažené armády nemusí sedět, tak sehráním několika bitev (pro které za dobrou cenu získáte ve starteru vše potřebné) o Warhammeru 40.000 získáte hlubší povědomí a zvýšíte pravděpodobnost, že se vám podaří vybrat si tu správnou armádu.

 

Podle čeho vybírat?

Příběhové pozadí (fluff)

Mnozí hráči si svou armádu vybrali podle toho, jak jim sedí její příběhové pozadí. Právě fluff, jak se příběhu mezi hráči hovorově říká, patří k hlavním devízám, které oddělují Warhammer 40.000 od jiných wargamingových her.

Propracovaný herní vesmír dal krom samotné hry s miniaturami vzniknout i celé řadě knih, komiksů, jiných her a dokonce i nějakému tomu filmu. Chcete kopat za záporáky, snažit se vesmírem šířit osvětu či naopak bránit rozpadající se lidské Impérium. Warhammer 40.000 vám to umožní a z každé hry vytvoří další napínavý příběh jako ze sci-fi velkofilmu. Více o fluffu najdete ve veřejné sekci o Warhammeru 40.000 zde na Wargaming.cz a zejména po registraci v sekci pro uživatele.

Modely

Líbí se vám miniatury určité armády? Tak to jste na dobré cestě vybrat si tu svoji oblíbenou. Častým problémem ale je, že se hráčům líbí hned několik herních frakcí. Toto kritérium je tak spíše jen doplňkové, je ale důležité pro to, aby vás vaše armáda bavila.

Orkové a vesmírní mariňáci

Herní styl

Ačkoli v poslední době je ve Warhammeru 40.000 trendem narůstající univerzálnost armád, tak u mnohých z nich stále narazíte na tíhnutí směrem k určitému stylu hry. Některé armády tak vyžadují nasazení těžké techniky, jiné spoléhají na masy. Narazíte na ty, které mají silnou střelbu a naopak zaostávají v boji zblízka a jiné, které to mají přesně opačně.

Toto kritérium je vhodné především pro zkušenější hráče, ale poradou s nimi se k těmto informacím dostane i nováček.

 

Shrnutí

Je hodně možností, podle kterých si vybírat vaší vysněnou armádu z Warhammeru 40.000. Tento článek vám měl poskytnout základní náměty k tomu, podle čeho ji zvolit. Pokud si stále nejste jisti, zkuste třeba napsat své favority na Wargaming fórum a prokonzultovat je se zkušenějšími hráči.

 

Web Games Workshop