Živí mrtví 17: Důvod se bát


Poslední díly série Živí mrtví tuto komiksovou řadu hodně změnily. Před hlavními hrdiny začala postupně svítat naděje a oni se k ní krok po kroku přibližovali nehledě na krátkodobé komplikace. Co ale může skrývat díl, který nese příznačný název Důvod se bát? Není třeba čtenáře nijak napínat, budou to problémy, které mohou snadno zničit cokoliv, co naši hrdinové za poslední dobu vybudovali.

Obálka komiksu Se sedmnáctou knihou se konečně začíná rozehrávat příběh, jehož pozadí bylo spíš epizodně vystavěno v posledních několika dílech. Postavy jsou na svých místech a čeká se jen na rozbušku, která zcela jistě otřese světem komiksových Živých mrtvých natolik, že nezůstane kámen na kameni. Což ovšem znamená, že se rozloučíme s dalšími z postav, které vám za tu dobu zcela jistě přirostly k srdci. A o překvapení rozhodně nebude nouze.

Důvod se bát si drží to nejlepší z minulých knih – napětí a touhu co nejdříve sáhnout po další knize a zjistit, jak se bude příběh dál vyvíjet. Zároveň však dodává tolik potřebnou ingredienci nového příběhu, který nebude jen takovou běžnou epizodkou, která se rychle vyřeší. Ne, nově se rozbíhající příběh má rozhodně potenciál se řádně rozvinout a čtenáře zaujmout.

Sedmnáctka Živých mrtvých patří mezi ty nejlepší díly z druhé desítky knih série. Rozhodně bych ji ale nedoporučil nováčkům – s ohledem na množství návazností a psychologii postav je vhodnější začít o několik dílů dříve. Pokud tedy ne rovnou od začátku. Pro současné fanoušky série však půjde o jasnou volbu, u které není důvod čekat.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: